Dropbox – mějte své dokumenty kdykoliv po ruce

Potřebujete mít své dokumenty vždy po ruce, ale ta zatracená flashka se vždycky někam schová? Nebaví Vás pořád ji hledat, dokumenty přesouvat, kopírovat a pak přemýšlet, která z těch pěti verzí je vlastně nejnovější? Existuje snadné řešení – cloudové úložiště… Přesněji řečeno Dropbox.

Dropbox je webové úložiště. Své dokumenty, tak můžete mít kdykoliv a kdekoliv (kde je internet) po ruce. A co víc – vždy tu aktuální verzi. Dropbox nabízí – jako většina online produktů – bezplatnou i placenou verzi. V bezplatné verzi je omezený prostor, ale pro začátek to určitě stačí a člověk může plynule přejít na placenou verzi v okamžiku, kdy mu kapacita free verze nestačí.

Ke svým dokumentům tak už budete mít přístup kdykoliv online. Stačí se přihlásit prostřednictvím stránek www.dropbox.com. Kromě toho si můžete Dropbox nainstalovat na svůj počítač nebo do chytrého telefonu. Po instalaci pak Dropbox funguje jako složka v průzkumníku souborů, kam si ukládáte své složky a soubory. Pokud jste připojeni k síti, data se Vám automaticky zálohují na cloud.

Kromě toho, můžete vybrané složky sdílet s kolegy. V případě, že potřebujete nějaký dokument odeslat, můžete jednoduše sdílet odkaz na své zabezpečené úložiště. Pokud využíváte Google Disk nebo Office 365, pravděpodobně pro Vás Dropbox bude zbytečnou službou, protože nabízí srovnatelný rozsah funkcí.

Pro ty z Vás, kteří i zřízení Dropboxu začnete uvažovat mám malý dárek… Využijte odkaz pro registraci níže (klikněte na obrázek) a díky mému doporučení získáte Vy i já kapacitu na cloudu navíc.


Napsat komentář