Grafický editor Canva

Canva je grafický online editor, který je uživatelsky natolik příjemný, že si jej oblíbí i začátečníci. Editor je dostupný na stránkách www.canva.com. Pokud nejste profesionál nebo s grafikou teprve začínáte, můžete se bezplatně zaregistrovat a začít navrhovat. Jsou zde dostupné tisíce návrhů, které Vás mohou inspirovat, nebo můžete tvořit grafiku vlastní.

Velkou výhodou grafického editoru Canva je předdefinovaná škála standardizovaných rozměrů pro různé účely a typy grafiky. Najdete zde šablony pro úvodní fotky na facebooku, instagramové příspěvky, plakáty, prezentace, e-booky a spoustu dalšího.

Canva nabízí možnost definovat vlastní barvy, ukládat výstupy v různých formátech a spoustu dalšího. Z mého (dosavadního) pohledu je jedinou nevýhodou tohoto editoru fakt, že pokud ho využijete pro tvorbu vlastního loga, bezplatná verze nenabízí možnost uložit logo s průhledným pozadím.

Co však pro uživatele chytrých telefonů s Androidem může také potěšit je, že Canva existuje také jako aplikace do telefonu. Aplikace je ke stažení na Google Play, takže své grafické počiny i úpravu fotek můžete realizovat přímo na svém chytrém telefonu.

Napsat komentář